Prof. Andrzej Indrzejczak, zdobywca grantu ERC, o swoim projekcie

Prof. Andrzej Indrzejczak, kierownik Katedry Logiki i Metodologii Nauk UŁ, autor, redaktor i organizator wielu przedsięwzięć naukowych, 22 grudnia br. wygłosił wykład na temat swojego projektu, na który otrzymał (wraz zespołem) Advanced Grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council) w wysokości 1,6 mln euro.

Wykład prof. IndrzejczakaProf. Andrzej Indrzejczak podczas spotkania w Instytucie Filozofii.

Podczas wykładu wygłoszonego w Instytucie Filozofii UŁ, a zorganizowanego przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, przybliżył przedmiot i zakres działań w projekcie badawczym "Coming to Terms: Proof Theory Extended to Definite Descriptions and other Terms", wspartym właśnie przez Advanced Grant ERC.

Fotorelacja ze spotkania z prof. Indrzejczakiem

Jednocześnie prof. Indrzejczak zachęcał do składania wniosków o granty ERC, podkreślając, że choć procedura jest wieloetapowa, to naukowiec nie jest w tym procesie sam, otrzymując pomoc zarówno ze strony pracowników PAN, jak i Uniwersytetu Łódzkiego. Jak podkreślał, dużą zaletą aplikowania w konkursie są choćby wyczerpujące recenzje, jakie otrzymuje się na temat swoich pomysłów, nawet, jeśli nie zdobędziemy dofinansowania. 

Zachęcamy do wysłuchania całości wystąpienia

Materiał, nagranie i redakcja: Centrum Promocji UŁ 

Fot.: Mateusz Kowalski, Michał Gruda