PAMIĘĆ, ŚLADY, UPAMIĘTNIENIA

O „Leksykonie Archeologii Katyńskiej” na konferencji.

Od ubiegłego roku dr Sebastian Latocha i dr Aleksandra Krupa-Ławrynowicz biorą udział w grancie badawczym „Leksykon Archeologii Katyńskiej (1990-2015)”.

W ramach badań przeprowadzane są wywiady etnograficzne z badaczami i uczestnikami prac archeologicznych w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni oraz osobami, których biografia, doświadczenie i pamięć związane są ze Zbrodnią Katyńską.

19 maja dr Sebastian Latocha i dr Olgierd Ławrynowicz (Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego), podczas sesji popularnonaukowej „Pamięć i tożsamość – w 80. rocznicę ujawnienia Zbrodni Katyńskiej”, wygłosili referat prezentujący dotychczasowe wyniki badań, spotkali się z Rodzinami Katyńskimi oraz uczniami łódzkich szkół.

Organizatorami wydarzenia było Muzeum Tradycji Niepodległościowych oraz Stowarzyszenie „Rodzina Katyńska".