Wykłady specjalne naukowców z Południowo-Zachodniego Uniwersytetu im. “Neofita Riłskiego” w Bułgarii

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź
Czas: 29 maja 2023 (poniedziałek) 12:15 - 15:30

Już 29 maja w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego, odbędą się dwa wykłady specjalne naszych Gości z Południowo-Zachodniego Uniwersytetu im. “Neofita Riłskiego” w Bułgarii.

Wystąpienia zostaną wygłoszone przez dr. Alexandara Portalskiego oraz dr. Janka M. Christowa. Odczyty badaczy realizowane są w ramach programu mobilności Erasmus+.

Poniżej załączamy szczegółowe informacje dotyczące obu wystąpień:

Dr Alexandar Portalski (Katedra Historii, Wydział Prawno-Historyczny, Południowo-Zachodni Uniwersytet im. “Neofita Riłskiego”, Błagojewgrad, Bułgaria)

• "What is the Palaeobalkan-Westanatolian community, how its existence can be expound, and which tribes include it"

Czas i miejsce wykładu: Poniedziałek, godz. 12.15–13.45, sala nr 12, Instytut Historii UŁ.

Dr Janko M. Christow (Katedra Historii, Wydział Prawno-Historyczny, Południowo-Zachodni Uniwersytet im. “Neofita Riłskiego”, Błagojewgrad, Bułgaria)

• "Prisoners of War in the Southeastern Europe (late 12th – late 13th century)"

Czas i miejsce wykładu: Poniedziałek, godz. 14.00–15.30, sala nr 12, Instytut Historii UŁ.

Miejsce wydarzenia: Kopcińskiego 8/12, 90-232 Łódź

Data i godziny wydarzenia: 29 maja 2023 (poniedziałek) 12:15 - 15:30